הנהלת חשבונות

פותחים עסק בקלות עם מערכת Ucan2!

החלטתם לפתוח עסק?

אמנם נהוג לברך במזל טוב, אבל בכדי לנהל עסק בחוכמה צריך קצת מזל והרבה סדר בניהול החשבונות, נושא רגיש ולעיתים מפרך: לרוץ בין המשרדים הממשלתיים, להשיג אישורים, למלא טפסים, או במילים אחרות - כאב ראש רציני.

תשכחו מהריצות!

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

מערכת הנהלת החשבונות ucan2 קיבצה עבורכם את כל המידע בדרך הפשוטה והקלה ביותר כדי למנוע התרוצצויות ולהרוויח שקט נפשי בכל הנוגע לניהול החשבונות של העסק החדש שלך.

רישום כעוסק מורשה במשרדי המע"מ

החוק מחייב בעל עסק, טרם פתיחת העסק בפועל, להירשם כ'עוסק מורשה'. עליך לגשת ליחידת אגף מע"מ באיזור מגוריך, ולהצטייד במסמכים הבאים:

  • תעודת הזהות
  • אישור מהבנק עם פרטי חשבון הבנק העסקי (או צילום שיק)
  • חוזה עבודה
  • חוזה שכירות מבויל או חוזה רכישה של העסק

ניתן לרשום עסק הפועל מהבית כ'עוסק פטור' - עוסק אשר מחזור המכירות השנתי שלו לא עולה על 77,993 ₪ (הסכום משתנה מעת לעת ומעודכן לשנת 2013).

קישורים מסייעים:

עוסק מורשה לבדיקה אם העסק שלך חייב להיות עוסק מורשה לחץ כאן.

מסמכים הנדרשים לפתיחת תיק במע"מ למידע נוסף בנוגע למסמכים הנדרשים לפתיחת תיק מע"מ לחץ כאן.

מסמכים הנדרשים לפתיחת תיק במע"מ למעבר אל המדריך השלם לפתיחת תיק במע"מ ובמס הכנסה לחץ כאן לחץ כאן.

מסמכים הנדרשים לפתיחת תיק במע"מ למידע נוסף בנוגע למסמכים הנדרשים לפתיחת תיק מע"מ לחץ כאן.

הקמת עסקלמידע נוסף על הקמת עסק

רישום עסק או עסק מהבית באגף מס הכנסה

בעל עסק טרי חייב ליידע את שלטונות המס על פתיחת העסק. ניתן לשלוח את ההודעה לשלטונות המס בדואר רשום, בתנאי שההודעה חתומה על ידי בעל העסק ובכתב ידו.

באתר רשות המיסים בישראל תוכל למצוא את מדריך מס הכנסה לפתיחת עסק, הכולל הסברים על פתיחת תיק עצמאי, ניהול ספרי חשבונות, תשלום מקדמות, העסקת עובדים, הדו"ח השנתי, סגירת עסק וייצוג בפני רשויות המס. עוד תוכל למצוא באתר טופס לפתיחת תיק במס הכנסה, ורשימת סניפי מס הכנסה ומועדי קבלת השירות בהם.

ניהול ספרי חשבונות עבור עסק או עסק מהבית

ניהול ספרי החשבונות של כל עסק מחויב להתבצע על פי הוראות החוק. תכנת ucan2 הרשומה כחוק ומוכרת על ידי מס הכנסה, נחשבת כתחליף לגיטימי לניהול לספר תקבולים ותשלומים הנדרש בחוק.

לחץ כאן להדגמת התוכנה

לפרטים נוספים אודות השירות, מלא את הפרטים בטופס ונציגנו יחזור אליך בהקדם האפשרי:

דואר אלקטרוני
שם
איך הגעת אלינו
טלפון
סלולרי
שם משפחה
עיסוק

עוסק מורשה למידע בנושא ספרים נוספים אותם חייב לנהל כל עסק לחץ כאן

עוסק מורשה למחשבון מס הכנסה לחץ כאן.

חשבון בנק עסקי

כאשר מקימים עסק חדש, מומלץ לפתוח חשבון בנק עסקי שבאמצעותו תנוהל הפעילות הכספית של העסק. אם אתה פועל במסגרת חברה, תידרש להציג בעת פתיחת החשבון העסקי העתקים של תקנון החברה ותעודת הרישום שלה, לאחר שעברו אישור של רו"ח או עו"ד וכן אישור של אחד מהשניים לגבי זכויות החתימה בחברה.

קישורים מסייעים:

עוסק מורשה בנק ישראל - רשימת בנקים

עוסק מורשה בנק ישראל - מפתח סניפי הבנקים

פתיחת עסק - מדריכים מקצועיים

רשות המסים בישראל מעמידה לרשותך את 'המדריך לעוסק החדש במע"מ' בו תוכל לקבל מידע מפורט ביותר לגבי נושאים מגוונים: מי החייבים להירשם כעוסקים במע"מ? היכן נרשמים? מהם המסמכים שעליכם להביא בעת רישום? מה לגבי הקמת שותפות? רישום החברה, רישום באמצעות מייצג, מהו "עוסק פטור"?, מי חייבים במע"מ?, לפי מה נקבע המס?, דיווח בעת הקפאת פעילות עסקית, הגשת הדו"ח השנתי, ומידע חשוב נוסף. את המדריך ניתן לקבל כאן

לחץ כאן כדי לבקר באתר המוסד לביטוח לאומי ולעיין במדריך לעובד העצמאי.

תוכל למצוא גם באתר שלנו מדריך המפרט את הצעדים המנהליים בפתיחת עסק.

קישורים נוספים:

עוסק מורשה איגוד לשכות המסחר

עוסק מורשה התאחדות התעשיינים בישראל

עוסק מורשה הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל (ע.ר)

רישום כעצמאים במוסד לביטוח לאומי

חובה נוספת החלה על בעל עסק חדש - גם אם מדובר בשותפות, היא רישום כעצמאי במוסד לביטוח לאומי ומילוי דו"ח רב שנתי. החובה להירשם בביטוח לאומי חלה מיד עם פתיחת העסק או התחלת העיסוק. ניתן לפתוח תיק באמצעות אתר המוסד לביטוח לאומי.

באתר שלנו, תוכל למצוא את 'המדריך לעצמאים בביטוח לאומי', וכן ריכוז שאלות ותשובות הנוגעות לענייני ביטוח לאומי (כגון: הגדרת עובד עצמאי, עצמאי שהוא גם שכיר, דמי ביטוח וכו'). כמו כן, תוכל להוריד באתרנו טופס פתיחת תיק, במוסד לביטוח לאומי ולקבל את רשימת סניפי המוסד לביטוח לאומי, ומועדי קבלת השירות בהם.

קבלת רישיון עסק

ישנם כ-90 סוגי עסקים בישראל אשר הינם עסקים "טעוני רישוי", כלומר עסקים הזקוקים לרישיון לצורך הפעלתם, לפי חוק רישוי עסקים, תשכ"ח – 1968. באתר משטרת ישראל תוכלו לברר איך מקבלים רישיון עסק, לראות תרשים זרימה שימחיש לכם את כל הפעולות שעליכם לעשות ברשות המקומית (רשות הרישוי) ובמשטרה כדי לקבל את רישיון העסק, ולקבל נהלים והנחיות לרישוי עסקים.

קישורים מסייעים:

עוסק מורשה שיקולים בפתיחת עסק

עוסק מורשה חונכות ומימון בפתיחת עסקבניית אתרים - MY פתרונות אינטרנט בניית אתרים