1-700-700-655 חודש מתנה

פתיחת עוסק מורשה

מה מייחד הנהלת חשבונות באינטרנט? כל עוסק מורשה חייב בהנהלת חשבונות על פי חוק. קיימות מספר אפשרויות לעשות זאת.

מאת: יורם שיפר

הנהלת חשבונות בשיטת UCAN2 כולל למי שנחשב עוסק מורשה

ניהול חשבונות בשיטת UCAN2 זו משלבת את כל היתרונות המצויים בשיטות השונות לרבות יתרון במחיר. מחד המחיר החודשי נמוך מאוד – 99 שקלים לחודש; ומאידך, ניתן לקבל ייעוץ, עזרה והכוונה בכל הנושאים הרלוונטיים בהן מתלבט כל בעל עסק במהלך חיי העסק. השירות של UCAN2. השירות ניתן גם למי שהוא עוסק מורשה, כולל מתן ייעוץ והכוונה על ידי בעלי מקצוע מנוסים ומיומנים. כמו כן השירות כולל הכוונה החל מהיום הראשון, וניתן לקבלו בכל דרך – אם במייל או בפורום ואפילו בפגישה אישית באחד המשרדים בתל אביב, חיפה או טבריה.

השירות ניתן בכל התחומים הקשורים להתנהלות השוטפת מול שלטונות המס, כמו גם ביצוע תכנוני מס שוטפים במהלך השנה. ניתן להתייעץ, לשאול ולקבל תשובות כמעט בכל שעות היממה. השירות כולל עריכת תלושי שכר והכנת דוחות לרשויות והוא חוסך זמן והתרוצצויות. ניתן לדווח ולשלם לרשויות דרך האינטרנט, ורישום המסמכים בתוכנה קל, פשוט ומבטיח שליטה מלאה בעלויות וחיסכון בהוצאות.

 

השירות מתאים לכל בעל עסק – קטן, גדול, חדש או ותיק; עסק מהבית ללא מגבלה גיאוגרפית או אחרת

ניהול חשבונות עצמי

כל בעל עסק חייב בהנהלת חשבונות על פי חוק כולל עוסק מורשה. תוכנה להנהלת חשבונות, כמוה ישנן רבות ומגוונות, ניתן לרכוש בסכומים פעוטים של כמה מאות שקלים. אם בעל העסק מעדיף לבצע ניהול חשבונות עצמי (בנושא זה ניתן לקרוא אודות עוסק פטור), עד מהרה הוא יגלה כי החיסרון בשיטה זו נעוץ בעובדה שאין לו עם מי להתייעץ ולקבל הכוונה נאותה.

דבר זה עלול להוביל לביצוע טעויות שיכולות להסב נזקים לא מעטים. כמו כן השיטה לא מתאימה לכאלה המעסיקים עובדים, וזאת בשל הצורך להכין משכורות – עובדה שדורשת מיומנות מיוחדת. היתרון העיקרי והבולט ביותר הטמון בניהול חשבונות עצמאי הוא שאין עלויות ניהול חשבונות שוטף.

הנהלת חשבונות למי שנחשב עוסק מורשה אצל רואה חשבון או מנהל חשבונות או יועץ מס

לא נעמוד על ההבדלים בין בעלי המקצוע, אבל נציין שבשיטה זו מביא בעל העסק את כל המסמכים שנאספו על ידו במהלך החודש – חשבוניות בגין הוצאות וחשבוניות בגין ההכנסות. המייצג מנהל עבורו את החשבונות, כלומר רושם את כל ההוצאות וההכנסות בתוכנה שברשותו ומגיש עבורו את הדיווחים השוטפים לרשויות המס – מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.

אם בעל העסק מעסיק עובדים, יכין המייצג את תלושי השכר ויגיש עבורו את הדיווחים בגינם. היתרון – יש עם מי להתייעץ וכל העבודה נעשית על ידי בעל מקצוע שאמור להיות מיומן ומהימן. עלות חודשית לשירות כזה נעה בין 350 ל- 600 שקלים לחודש, לא כולל דוח שנתי שעלותו נעה בין 1,000 ל-3,000 שקלים.

אולם, יש לציין שבעל המקצוע אינו נגיש בכל שעות היום; לא ניתן לשאול אותו שאלות ספונטניות הואיל ויש להתקשר ולברר אם הוא פנוי (מה שבדרך כלל אינו קורה), ולא אחת קורה שכדי לקבל תשובות יש לתאם פגישה מראש ולהגיע לפגישה על כל הכרוך בכך – נסיעות, חניה וכדומה.
כדי לדעת מה הלקוחות שלנו חושבים לוחצים כאן

פתיחת תיקים ברשויות המס

כל בעל עסק מתמודד עם ביורוקרטיה מול רשויות המס. ככל שהעסק קטן יותר, כך מוטל יותר על בעל העסק. אצלנו יש פתרונות גם לבעלי עסקים קטנים, שנועדו להקל עליהם את ההתמודדות עם הביורוקרטיה ולהקטין ככל האפשר את הריצות והתורים, במיוחד בשלב הקמת העסק, הן בעבור עוסק מורשה והן בעבור עוסק פטור.

אז נכון, פתיחת עסק הוא תהליך שדורש לא מעט ביורוקרטיה, אבל ללקוחות UCAN2 בנינו שירות חדש, של פתיחת תיקים ברשויות המס בשלב הקמת עסק. בין אם מדובר בעסק של עוסק מורשה , עוסק פטור או חברה, השירות הזה מאפשר לך לשבת רגל על רגל, בעוד אנחנו מבצעים עבורך את כל ההליכים הדרושים מול רשויות המס. מערכת הנהלת חשבונות מפרטת על רישום עוסק מורשה ותקנה 13.

 

עסק יכול להיות עוסק פטור ממס מבחינת הקף הכנסתו, אך ללא שום קשר לכך, ישנם בעלי מקצוע שחייבים בפתיחת עוסק מורשה.
אין פה עניין של שיקולים כאלה ואחרים האם לפתוח עוסק פטור או עוסק מורשה, אם אתה שייך לאחת מהקבוצות שהוגדרה אתה עוסק מורשה וחייב לבצע הנהלת חשבונות כמו כל עצמאי.

 

רישום עוסק מורשה על פי החוק

13.עוסק הנמנה על אחת מהקבוצות המנויות להלן ירשום אותו המנהל כעוסק מורשה גם אם על פי סכום מחזור עסקותיו או מספר המועסקים בעסק הוא היה נחשב כעוסק פטור.

1. בעל מקצוע חפשי שהוא: אגרונום, אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טוען רבני, טכנאי, טכנאי שיניים, יועץ לארגון, יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מודד, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך דין, רואה חשבון או שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית; וכן עוסקים שעיסוקם מתן שירותים מהסוגים המפורטים בתקנה 6א לתקנות מס ערך מוסף, התשל"ו-1976, ולגבי אותם שירותים בלבד;

2. רופא, לרבות פסיכולוג, פיזיותרפיסט, רופא וטרינר, רופא שיניים או מרפא שיניים;

3. בעל בית ספר לנהיגה על פי רשיון שניתן לפי סעיף 15(4) לפקודת התעבורה;

4. בעל בית ספר לרבות גן ילדים, שבו לומדים או מתחנכים תלמידים באופן שיטתי ושאיננו מלכ"ר וכן בית ספר שבו ניתנת הדרכה מקצועית, עיונית או מעשית, לרבות הדרכה לאמנויות ולספורט, לקבוצות שבכל אחת מהן לא פחות מחמישה תלמידים, להוציא הדרכה מקרית של לא יותר משלושים ימי הדרכה בכל קבוצות התלמידים אשר הופעלו באותה שנת מס.

5. סוחר מקרקעין או מתווך מקרקעין;

בפיסקה זו –

"סוחר מקרקעין" – עוסק שעסקו או חלק מעסקו מכירת זכויות במקרקעין;

"מתווך מקרקעין" – עוסק שעסקו או חלק מעסקו תיווך בזכויות במקרקעין.

6. סוחר רכב ומתווך רכב;

בפיסקה זו –

"סוחר רכב" – עוסק שעסקו או חלק מעסקו מסחר ברכב;

"מתווך רכב" – עוסק שעסקו או חלק מעסקו תיווך בקניית רכב, במכירתו או החלפתו;

"מסחר ברכב" – לרבות חליפין או השכרת רכב בשיטת מקח-אגב-שכירות;

"רכב" – רכב מנועי כמשמעותו בסעיף 1 לפקודת התעבורה;

7. חברה הרשומה כדין לפי פקודת החברות;

8. אגודה שיתופית הרשומה כדין לפי פקודת האגודות השיתופיות."

 

נכתב ע"י:

יורם שיפר –  רו"ח, מבעלי משרד רו"ח זיו, שיפר ושות',
יזם אינטרנט בלתי נלאה, מפתח המערכת UCAN2
ועוד כמה וכמה מערכות אחרות שנועדו לעזור לבעלי עסקים לעוף אל עבר הזריחה.
הוא גם מנגן על טובה, מופיע עם תזמורת כלי הנשיפה כלים שלובים
ובסך הכל ממש שמח בחלקו.

לקבלת הסבר ופרטים מיועץ מקצועי