1-700-700-655 חודש מתנה

האם תוכנה להנהלת חשבונות יכולה להחליף רואה חשבון?

מאת: יורם שיפר

שירות הנהלת חשבונות במיקור חוץ מיועד לחברות, ארגונים ועסקים שאינם צריכים או רוצים להעסיק מנהל חשבונות במשרה מלאה או חלקית בעסק עצמו. כיום יש שתי אפשרויות עיקריות להנהלת חשבונות במיקור חוץ, האפשרות הראשונה היא להעסיק משרד הנה"ח, והאפשרות השנייה והמתקדמת יותר היא לבחור תוכנה אינטרנטית להנהלת חשבונות.

כדאי לדעת כי עסקים רבים עברו בשנים האחרונות לתוכנות המקוונות להנהלת חשבונות באינטרנט, יש מגוון תוכנות לכן הבחירה עשויה להיות מעט מבלבלת. התוכנה המקוונת אינה דורשת התקנה במחשב הנמצא בעסק, יש גישה חופשית לתוכנה מכל מכשיר ומקום, זו תוכנה נוחה וידידותית למשתמש, יחד עם זאת היא אינה מיועדת להחליף את רואה החשבון שלכם, והתוכנה מסייעת לו לבצע את עבודתו היטב.

 

מה זה תוכנה להנהלת חשבונות?

 

תקנות המס בישראל מחייבות את כל העסקים לנהל ספרים כחוק ולדווח על העסקאות שלהם לרשויות המס, כלומר למע"מ ולמס הכנסה. כדי לתעד את העסקאות, ולצורך תיעוד ההכנסות וההוצאות של העסק, משתמשים בתוכנה ייעודית להנהלת חשבונות.
כאמור, אפשר לרכוש תוכנת הנהלת חשבונות ולהתקין אותה במערכת המחשוב של בית העסק, במקרה זה יש להעסיק מנהל חשבונות במשרה מלאה או חלקית, אפשר גם לקבל שירות של מנהל חשבונות במיקור חוץ המגיע לעסק שלכם ומשתמש בתוכנה שרכתם והתקנתם בעסק.
תוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט נחשבת כיום לפתרון הנוח, החסכוני והמשתלם ביותר למרבית העסקים, ובמיוחד לעסקים קטנים ובינוניים. אין צורך להתקין את התוכנה ואפשר להשתמש בה בקלות, גם ללא ידע חשבונאי וללא צורך בקורס הנהלת חשבונות.

התוכנה האינטרנטית להנהלת חשבונות נמצאת בפיקוח של רואה חשבון, בדרך כלל בעל העסק מעניק גישה חופשית למערכת לרואה החשבון שלו, מאתר והנתונים השמורים בתוכנה נחוצים להפקת דו"ח שנתי ודוחות חשבונאיים נוספים. ראוי לציין כי באמצעות תוכנה מתקדמת ואיכותית להנהלת חשבונות באינטרנט אפשר להפיק דוחות ומסמכים חשובים בלחיצת כפתור, לכן יש הסבורים כי התוכנה מחליפה את תפקידו של רואה החשבון, אך למעשה היא נועדה רק לסייע לרואה החשבון במילוי תפקידו והיא מאפשרת לעסק לחסוך בהוצאות.

 

מהם היתרונות של תוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט?

 

• תוכנה נוחה וידידותית למשתמש.
• אפשרות להתחבר למערכת ממגוון מכשירים ומכל מקום בעולם.
• חיסכון משמעותי בהוצאות העסק, לא צריך להעסיק מנהל חשבונות, אין צורך להדפיס מסמכים ולשלוח חשבוניות וקבלות בדואר.
• תוכנה "ירוקה" המסייעת למיתוג העסק כחברה השומרת על הסביבה.
• ניתן לשלוח חשבוניות וקבלות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני של הלקוח, בלי להדפיס מסמכים ובלי ללכת לדואר.
• תשלום חודשי מינימלי.
• פיקוח על ידי רואה חשבון.

באמצעות התוכנה אפשר לחשב מקדמות מס הכנסה לעצמאים, להפיק דוחות לצורך מעקב ופיקוח, לשפר את הגביה מהלקוחות ולקבל החלטות עסקיות שקולות ומבוססות על נתוני אמת. התוכנה מסייעת לרואה החשבון שלכם לבצע את עבודתו, להפיק דו"ח שנתי, לייעץ לכם ולהכין דוחות כספיים שונים לדיווח לרשויות המס ולצורך ניהול מיטבי של העסק שלכם.

נכתב ע"י:

יורם שיפר –  רו"ח, מבעלי משרד רו"ח זיו, שיפר ושות',
יזם אינטרנט בלתי נלאה, מפתח המערכת UCAN2
ועוד כמה וכמה מערכות אחרות שנועדו לעזור לבעלי עסקים לעוף אל עבר הזריחה.
הוא גם מנגן על חצוצרה, מופיע עם תזמורת כלי הנשיפה כלים שלובים ובסך הכל ממש שמח בחלקו.

לקבלת הסבר ופרטים מיועץ מקצועי