1-700-700-655 חודש מתנה

הקמת עסק: מדריך פתיחת עסק קטן או גדול

ריכזנו במקום אחד את כל המידע הדרוש לשם פתיחת עסק. המידע המובא בפניך עשוי לסייע לך בצעדיך הראשונים בתהליך הקמת עסק עצמאי

הקמת עסק חדש - פתיחת עסק קטן

מאת: יורם שיפר

החלטתם על הקמת עסק? 

אמנם נהוג לברך במזל טוב, אבל בכדי לנהל עסק בחוכמה צריך קצת מזל והרבה סדר בניהול החשבונות, נושא רגיש ולעיתים מפרך: לרוץ בין המשרדים הממשלתיים, להשיג אישורים, למלא טפסים, או במילים אחרות – כאב ראש רציני.

תשכחו מהריצות לצורך פתיחת עסק!
בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. מערכת הנהלת החשבונות ucan2 קיבצה עבורכם את כל המידע בדרך הפשוטה והקלה ביותר כדי למנוע התרוצצויות ולהרוויח שקט נפשי בכל הנוגע לניהול החשבונות של העסק החדש שלך, בנוסף , אנו מאפשרים לך להיעזר בשירות שלנו לפתיחת כל התיקים הנדרשים בכל הרשויות במחיר של 350 ש"ח בלבד.

הקמת עסק ורישום כעוסק מורשה במשרדי המע"מ

החוק מחייב בעל עסק, טרם פתיחת העסק בפועל, להירשם כ'עוסק מורשה' או 'עוסק פטור'. עליך לגשת ליחידת אגף מע"מ באיזור מגוריך, ולהצטייד במסמכים הבאים:

  • תעודת הזהות
  • אישור מהבנק עם פרטי חשבון הבנק העסקי (או צילום שיק)
  • חוזה עבודה או התקשרות עסקית
  • חוזה שכירות או חוזה רכישה של העסק

ניתן לרשום עסק כ'עוסק פטור' – עוסק אשר מחזור המכירות השנתי שלו לא עולה על 99,006 ₪ (הסכום משתנה מעת לעת ומעודכן לשנת 2016).

קישורים מסייעים:

  • עוסק מורשה או עוסק פטור – לבדיקה אם העסק שלך חייב להיות עוסק מורשה לחץ כאן.
  • מסמכים הנדרשים לפתיחת תיק במע"מ למידע נוסף בנוגע למסמכים הנדרשים לפתיחת תיק מע"מ לחץ כאן.
  • למעבר אל המדריך השלם לפתיחת תיק במע"מ ובמס הכנסה לחץ כאן לחץ כאן.
  • למידע נוסף על הקמת עסק

רישום עסק או עסק מהבית באגף מס הכנסה

בעל עסק חדש חייב ליידע את שלטונות המס על פתיחת עסק. ניתן לשלוח את ההודעה לשלטונות המס בדואר רשום, בתנאי שההודעה חתומה על ידי בעל העסק ובכתב ידו.

באתר רשות המיסים בישראל תוכל למצוא את מדריך מס הכנסה לפתיחת עסק, הכולל הסברים על פתיחת תיק עצמאי, ניהול ספרי חשבונות, תשלום מקדמות, העסקת עובדים, הדו"ח השנתי, סגירת עסק וייצוג בפני רשויות המס. עוד תוכל למצוא באתר טופס לפתיחת תיק במס הכנסה, ורשימת סניפי מס הכנסה ומועדי קבלת השירות בהם.

ניהול ספרי חשבונות עבור עסק או עסק מהבית

ניהול ספרי החשבונות של כל עסק מחויב להתבצע על פי הוראות החוק. תכנת ucan2 הרשומה כחוק ומוכרת על ידי מס הכנסה, נחשבת כתחליף לגיטימי לניהול לספר תקבולים ותשלומים הנדרש בחוק. לחץ כאן להדגמת התוכנה

למידע בנושא ספרים נוספים אותם חייב לנהל כל עסק לחץ כאן.

חשבון בנק עסקי

בעת הקמת עסק, מומלץ לפתוח חשבון בנק עסקי שבאמצעותו תנוהל הפעילות הכספית של העסק. אם אתה פועל במסגרת חברה, תידרש להציג בעת פתיחת החשבון העסקי העתקים של תקנון החברה ותעודת הרישום שלה, לאחר שעברו אישור של רו"ח או עו"ד וכן אישור של אחד מהשניים לגבי זכויות החתימה בחברה.

פתיחת עסק – מדריכים מקצועיים

בעת פתיחת עסק קטן, רשות המסים בישראל מעמידה לרשותך את 'המדריך לעוסק החדש במע"מ' בו תוכל לקבל מידע מפורט ביותר לגבי נושאים מגוונים: מי החייבים להירשם כעוסקים במע"מ? היכן נרשמים? מהם המסמכים שעליכם להביא בעת רישום? מה לגבי הקמת שותפות? רישום החברה, רישום באמצעות מייצג, מהו "עוסק פטור"?, מי חייבים במע"מ?, לפי מה נקבע המס?, דיווח בעת הקפאת פעילות עסקית, הגשת הדו"ח השנתי, ומידע חשוב נוסף.

רישום כעצמאים במוסד לביטוח לאומי

חובה נוספת החלה על בעל עסק חדש – גם אם מדובר בשותפות, היא רישום כעצמאי במוסד לביטוח לאומי ומילוי דו"ח רב שנתי. החובה להירשם בביטוח לאומי חלה מיד עם פתיחת העסק או התחלת העיסוק. ניתן לפתוח תיק באמצעות אתר המוסד לביטוח לאומי.

קבלת רישיון עסק

ישנם כ-90 סוגי עסקים בישראל אשר הינם עסקים "טעוני רישוי", כלומר עסקים הזקוקים לרישיון לצורך הפעלתם, לפי חוק רישוי עסקים, תשכ"ח – 1968. באתר משטרת ישראל תוכלו לברר איך מקבלים רישיון עסק, לראות תרשים זרימה שימחיש לכם את כל הפעולות שעליכם לעשות ברשות המקומית (רשות הרישוי) ובמשטרה כדי לקבל את רישיון העסק, ולקבל נהלים והנחיות לרישוי עסקים.

 

הקמת עסק עם UCAN2 – לפחות בגזרה אחת לא צריך לשבור את הראש

להקמת עסק עצמאי יש יתרונות רבים, לצד חסרונות לא מבוטלים. השכר החודשי אינו קבוע ואינו צפוי, לקוחות יכולים לבוא וללכת ללא התראה מוקדמת, עובדים, משכורות, הוצאות אינסופיות ודאגה למאזן הם רק חלק מהדברים שבעל עסק צריך להתמודד איתם. מטבע הדברים, ככל שהעסק גדול יותר, יש יותר אתגרים להתמודד איתם, אבל גם לעסקים קטנים לא חסרים אתגרים. מאידך, הקמת עסק עצמאי טומנת בחובה פיתויים גדולים. חופש מחשבתי ויצירתי, הפוטנציאל להגדיל הכנסות, העצמאות, השליטה על לוח הזמנים ועוד ועוד.

אם אתם פה, אתם כנראה טיפוסים עצמאיים יותר ואתם מעדיפים לראות את הפיתויים מאשר את הסיכונים. אנו שמחים לבשר לכם שבין כל הדברים שתצטרכו לדאוג להם מעכשיו ואילך, יש דבר אחד שתוכלו לישון בשקט איתו. מערכת הנהלת חשבונות באינטרנט של UCAN2 עובדת בשבילכם בכל הקשור להנהלת חשבונות, רישום ברשויות המס ופיתחת תיקים.

 

אז מאיפה מתחילים?

 

1. קודם כל, הכינו תכנית עסקית. גם אם היא תשב במגרה לאחר הקמת העסק, היא תעזור לכם למפות את התכניות שלכם, את המטרות והיעדים ואת הדרך שאתם מתכננים לעסק שלכם. התכנית העסקית תעזור לכם להקצות תקציבים, להגדיר יעדים, לתכנן צעדים ראשונים ולהציב סדר עדיפויות נכון.

2. ערכו חקר שוק בכל נושא, החל מגיוס כוח אדם דרך חברות כוח אדם, וכלה בעלות מוצרי יסוד החיוניים לכם לתהליך הייצור. איכות ומחיר הם שני הפרמטרים שיקבעו את כוח ההישרדות שלכם לאחר הקמת העסק. עליכם לשאוף לאיכותי ביותר במחיר הזול ביותר האפשרי. התמקחו, בדקו והשוו, גם אם לפעמים זה קצת יכביד ויתבע מכם זמן רב.

3. הקמת עסק , כל עסק, דורשת ניהול כספים וחשבונות. אז עם מערכת הנהלת חשבונות אתם מסודרים, אבל מה קורה עם אשראי בנקאי, מערכת גבייה, מערכת תשלומים והלוואות? בכל ענייני הכספים כדאי להיעזר בשירותיו של רואה חשבון מקצועי ומנוסה, שיודע לעבוד עם עסקים בתהליך הקמה. וכאן אנו מגיעים לטיפ החשוב הבא:

היעזרו בייעוץ מקצועי של אנשי מפתח

רואה חשבון כבר אמרנו, עורך דין לא פחות חשוב, יועץ עסקי אם צריך, יועץ ארגוני וכמובן אדריכל במידת הצורך, מעצב פנים או כל איש מקצוע אחר שחיוני לתחום בו אתם מקימים את העסק.

שיווק נכון

שיווק הוא אבן הדרך של כל עסק, כבר בשלבי הקמתו. תכנון אסטרטגית שיווק בשלב של הקמת עסק עשוי להשפיע על חלק משלבי ההקמה ולשנות מהלכים שקודם לכן נראו היו לכם חשובים. למשל, אם המוצר שהעסק שלכם מוכר מתאים למכירת אינטרנטית, השיווק באינטרנט יהיה כלי עבודה חשוב שלכם, ועליכם להיערך לכך מבחינת הקמת אתר מתאים למכירה, שיווק וקידום באינטרנט וכ"ו.

רישום העסק

רישום העסק הוא חלק משמעותי. אם הרישום הוא של חברה בע"מ, עליכם להתחיל את ההליך יש לבצע רישום ברשם החברות. אם העסק הוא עוסק מורשה או עוסק פטור, התהליך קצר ופשוט יותר ויש לבצעו סמוך להקמת העסק בפועל.

גיוס כוח אדם

זה חלק מורכב שהרבה מגורל העסק תלוי בו. עליכם להקדיש זמן, מחשבה ויצירתיות לגיוס האנשים הנכונים לעסק שלכם – אנשי שיווק, אנשים טכניים, אנשי כספים, אנשי תוכן וכ"ו. החלק של כוח האדם לא נגמר כל עוד העסק חי ונושם, אבל הקמת עסק היא חלק חשוב מבחינה זו וכדאי שתקפידו ככל הניתן לצאת לדרך עם אנשים טובים ואיכותיים שאתם סומכים עליהם.

בחירת ספקים

כמובן שגם פה עניין האיכות והמחיר ינצחו על המערכה. עליכם לבחור את הספקים הטובים ביותר, המהירים ביותר והזולים ביותר שניתן למצוא. מן הסתם, ככל שהיקף העבודה שתספקו להם גדול יותר, ותנאי התשלום נוחים יותר, כך תשיגו מחירים זולים יותר.

עיצוב לוגו

הדפסת כרטיסי ביקור וחומר שיווקי – עד כמה שזה נשמע לכם אחרון בסדר העדיפויות, לא תאמינו כמה מהר תזדקקו לחומרים שיווקיים עם לוגו חברה.

אחרון וחביב בהחלט – רישום ל-UCAN2

אם לא עשיתם את זה עד עכשיו, זה הזמן! הנהלת חשבונות באינטרנט באמצעות UCAN2 היא דרך מצוינת להוזיל עלויות ולנהל את החשבונות שלכם בעצמכם, עם פיקוח מקצועי של רואי חשבון.

 

קישורים מסייעים:

נכתב ע"י:

יורם שיפר –  רו"ח, מבעלי משרד רו"ח זיו, שיפר ושות',
יזם אינטרנט בלתי נלאה, מפתח המערכת UCAN2
ועוד כמה וכמה מערכות אחרות שנועדו לעזור לבעלי עסקים לעוף אל עבר הזריחה.
הוא גם מנגן על טובה, מופיע עם תזמורת כלי הנשיפה כלים שלובים
ובסך הכל ממש שמח בחלקו.

אלפי לקוחות לא טועים

כדאי מאד לשמוע את הלקוחות המרוצים שלנו, עצמאים וחברות – שביעות רצון יוצאת דופן, בעלי עסקים מכל המינים, מכל הסוגים וממגוון עצום של גילאים – כן יש לנו לקוחות צעירים בשנות העשרים ולקוחות שמתקרבים לגיל 80….

לקבלת הסבר ופרטים מיועץ מקצועי