1-700-700-655 חודש מתנה

טופס ייפוי כוח למייצג עבור רשות המיסים

מאת: יורם שיפר

רוב האנשים יודעים מהו ייפוי כוח לעורך דין או לנוטריון, ורבים מכירים גם את ייפויי הכוח עבור אפוטרופוס, לכן כדאי לדעת כי ניתן למלא טופס במטרה להעניק ייפוי כוח למייצגים מוסמכים בפני רשויות המס בישראל, לרבות מס הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי.

באופן כללי, ייפוי כוח הוא מסמך רשמי למתן הרשאה למיופה הכוח לבצע פעולות שונות כלפי צד שלישי, בדרך כלל פעולה משפטית מסוימת, כמובן בשם מייפה הכוח. יש פעולות המחייבות ייפוי כוח רק לעורך דין או לנוטריון, ולקוח יכול ליפות את כוחו של עורך הדין כדי שהוא יבצע בשמו פעולות משפטיות שונות. מעבר לייפוי כוח לעורכי דין, בעלי עסקים ויזמים רבים מעניקים ייפוי כוח לרואה חשבון או ליועץ מס על מנת לאפשר לאנשי המקצוע לבצע בשמם פעולות שונות מול רשויות המס ומול גורמים רלוונטיים נוספים.

 

מה זה טופס ייפוי כוח למייצג בפני רשות המיסים?

טופס ייפוי כוח למייצג בפני רשות המיסים הוא טופס שמספרו 2279 א'5, מילוי הטופס מאפשר לבעלי עסקים וליזמים להעניק ייפוי כוח לרואה חשבון, ליועץ מס או לעורך דין, והמייצג המוסמך רשאי לבצע בשם בעל העסק או היזם פעולות שונות מול רשויות המס כמו מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי.

את הבקשה יכולים להגיש רק מייצגים המקושרים ישירות למערכת המחשוב של רשות המיסים בישראל, וכדאי לדעת כי משרד רואי חשבון זיו, שיפר ושות' (הבעלים של המותג UCAN2) נחשב למייצג מוסמך בפני רשות המיסים, לכן הלקוחות והמנויים של התוכנה המתקדמת והמובילה בישראל להנהלת חשבונות באינטרנט נהנים מהשירות הנוח וחוסך הזמן.

לאחר מתן ההרשאה למייצג, רואה חשבון או יועץ מס רשאי לייצג את הנישום על פי הוראות הדין, לשמש כבא כוחו של הנישום ולפעול בשמו בכל פעולה הנמצאת בסמכותו על פי החוק. ייפוי כוח למייצג מוסמך בפני רשות המיסים מחייב את המייצג לבצע פעולות בהתאם להראות שנקבעו בפקודת מס הכנסה, בחוק מס ערך מוסף ובחוק מס רכוש. מתן ייפוי כוח למייצג כמו רואה חשבון מאפשר לאיש המקצוע להגיש גם דו"ח שנתי, לבצע תשלומים נדרשים לרשויות המס, כולל ביטוח לאומי ועוד.

בנוסף לכך, המייצג רשאי לבצע הוראות הדורשות חיוב של חשבון הבנק של הנישום לטובת תשלומים לרשויות המס השונות, בהתאם לדיווחים הנכונים. ייפוי כוח למייצג ראשי בפני רשויות המס יהיה תקף לתקופה של שנתיים בלבד (24 חודשים), מיום קליטת הטופס או מיום החתימה על המסמך.

 

איך ממלאים?

לקוחות המנויים על התוכנה להנהלת חשבונות UCAN2 יכולים להוריד את טופס 2279 א'5 באמצעות הורדת הטופס מהאתר של רשות המיסים. לאחר הורדת הטופס הנישום יש להדפיס את המסמך ולמלא את כל השדות הרלוונטיים.

הטופס למתן ייפוי כוח למייצג ראשי בפני רשויות המס כולל פרטים של הנישום כמו שם פרטי ושם משפחה, תעודת זהות, טלפון נייד, כתובת, דואר אלקטרוני, פרטי בן/בת הזוג, פרטי המייצג, וחשוב להזין גם את מספר המייצג. חשוב לציין כי לא כל רואה חשבון או יועץ מס רשאי לשמש כמייצג ראשי מול רשויות המס בארץ, ועליכם לבדוק מראש האם יש לרואה החשבון שלכם מספר מייצג.
בעת מילוי הטופס חשוב לדייק בפרטים, יש להוסיף תאריך וחתימה, והמייצג נדרש למלא את החלק השני בטופס המיועד אליו. לאחר מילוי הטופס יש לשלוח את המסמך למשרד רואי חשבון זיו שיפר ושות'.

נכתב ע"י:

יורם שיפר –  רו"ח, מבעלי משרד רו"ח זיו, שיפר ושות',
יזם אינטרנט בלתי נלאה, מפתח המערכת UCAN2
ועוד כמה וכמה מערכות אחרות שנועדו לעזור לבעלי עסקים לעוף אל עבר הזריחה.
הוא גם מנגן על חצוצרה, מופיע עם תזמורת כלי הנשיפה כלים שלובים ובסך הכל ממש שמח בחלקו.

לקבלת הסבר ופרטים מיועץ מקצועי