תוכנה לניהול חשבונות

באמצעות תוכנת ניהול חשבונות תוכל לשלוט על הנתונים, לנתח ולהתפתח

הנהלת חשבונות התחילה לפני מאות שנים ומקורה בשיטה האיטלקית – שם נקבעו עקרונות הרישום של פעולות העסק. רישום כל פעולות העסק הינה למעשה "הנהלת חשבונות" של העסק ותפקידה לתת נתונים כספיים אודות חובות העסק והתחייבויותיו.

 

במהלך השנים, עם הקדמה, נידרש צורך לבצע את רישומי הנהלת חשבונות על ידי תוכנת ניהול חשבונות, ובמשך השנים מאז ועד היום חלו תמורות רבות בכל הקשור לפיתוח תוכנה לניהול חשבונות. לא עוד מערכת הנהלת חשבונות בסיסית ולא עוד תוכנה להנהלת חשבונות פשוטה.

אדם נושא מחשב נייד לשימוש בתוכנה לניהול חשבונות

בשנים האחרונות תוכנת הנהלת חשבונות עושה הרבה יותר מסתם תוכנה לניהול עסק והנהלת חשבונות. כיום, כל תוכנת ניהול חשבונות מתקדמת מבצעת תהליכים מושלמים לעסק: ניהול רכש, ניהל הזמנות, ניהול הצעות מחיר, ניהול רצפת ייצור, ניהול קשרי לקוחות ומודולים נוספים בהתאם לדרישות. חברות תוכנה בינלאומיות כמו מיקרוסופט, סאפ ואחרות מציעות תוכנה לניהול חשבונות לעסקים גדולים.

 

מסדי הנתונים העיקריים הנמצאים בשימוש הם אורקל ו אס קיו אל (ׂSQL) אשר בהם נשמרים הנתונים. מסדי נתונים אלה מאפשרים עיבוד מהיר של הנתונים על ידי תוכנת ניהול חשבונות ויותר… למעשה, יש הרבה נתונים לעיבוד: נתוני צריכת חומר גלם, נתוני פחת בייצור, נתונים על תזרימי מזומנים, נתוני מכירות וניתוחם, איסוף נתונים מחברות בנות בכל העולם ועוד… ובכל אלה נמצאים תוכנה אחת – תוכנת ניהול חשבונות.

 

תוכנת ניהול חשבונות ויש בה הכל

כיום, העסקים הגלובליים משלבים תוכנה לניהול חשבונות בתוך התוכנה לניהול העסק על כל היבטיו. הידע הנדרש להפעלת התוכנה לניהול העסק המשלבת בתוכה תוכנה לניהול חשבונות הוא עצום ורב ולכן, תהליך ההטמעה של תוכנת ניהול חשבונות ותוכנה לניהול עסק הינו ארוך. לא אחת, העלות הכרטכה בתהליך מרתיע חברות רבות מלשנות את מערכות המחשוב, התנגדות העובדים אשר חוששים מייעול במקום העבודה שמא ימצאו את עצמם מיותרים ועוד סיבות רבות ומגוונות ולא תמיד ענייניות.

 

הסיבות יכולות להיות גם פוליטיות וגם סתמיות – רק כדי שהעובדים ירוויחו עוד משהו מהתהליך שבסופו של יום, יצור יתרון תחרותי לעסק ולעולם לא יצור אבטלה בקרב עובדי המנהלה, כי תמיד ימצא להם תפקיד לאור העובדה שעסק אשר מוכן לשנות מערכות מחשוב כולל תוכנת ניהול חשבונות מתקדמת, הינו עסק בשלבי צמיחה והתפתחות, עסק אשר תמיד ימצא לעובדים אשר התפנו מעבודתם על תוכנה לניהול חשבונות ויוכלו לעבוד כמפעילי תוכנות אחרות אשר נכנסות לתפקוד בעסקים מסוג זה.

לקבלת הסבר ופרטים מיועץ מקצועי