1-700-700-655 חודש מתנה

פתיחת חברה בע"מ

מאת: יורם שיפר

חברה בע"מ (חברה בערבון מוגבל) היא ארגון עסקי המוקם לצורך חיבור בין אנשים בעלי מטרה עסקית משותפת, בדרך כלל המטרה היא הפקת רווח כלכלי. חברה בע"מ היא ישות משפטית העומדת בפני עצמה, ובעלי המניות בחברה אינם כפופים לחובותיה ובעלי החברה אינם נושאים באחריות משפטית במקרה של חובות והפסדים (למעט מקרים מסוימים בהתאם לחוק הישראלי כמו הרמת מסך).

כדאי לדעת כי פתיחת חברה בע"מ שונה מפתיחת עוסק מורשה או עוסק פטור, יש לרשום את החברה בע"מ אצל רשם החברות ושיעור המס המוטל על החברה הוא 23% בהשוואה לשיעור המס המוטל על עוסק מורשה שיכול להגיע עד ל-50% מס שולי. את החברה בע"מ מומלץ להקים בעזרת רואה חשבון מוסמך ואמין, ויש לפנות גם לעורך דין מקצועי מאחר ונדרשת חתימה על טפסים ומסמכים שונים לרישום החברה בלשכת רשם החברות.

 

שלב אחר שלב להקמת חברה בע"מ

פתיחת חברה בע"מ נעשית בדרך כלל במשרד של רואה חשבון מוסמך ויעיל, ולמרות שיש אפשרות פתוח תיק במע"מ, במס הכנסה ובביטוח לאומי גם לבד, עדיף להיעזר באיש מקצוע מנוסה המבצע את כל הפעולות הנדרשות דרך המחשב המחובר למערכות המחשוב של רשויות המס בישראל. השלבים של פתיחת חברה בע"מ הם:

 

בחירת שם לחברה בע"מ – השלב הראשון בכל תהליך פתיחת חברה בע"מ הוא בחירת שם לחברה החדשה, מומלץ לבחור 3 שמות שונים מאחר ויתכן כי השם תפוס כבר וכך לא מתעכבים ומבזבזים זמן.

בחירת עו"ד – בשלב השני לפתיחת החברה יש לפנות לעורך דין מקצועי, להציג בפניו את השמות שבחרתם לחברה החדשה ועורך הדין ימלא טופס פתיחת חברה בע"מ ועליו להגיש את המסמך לרשם החברות. תהליך זה אורך כ-48 שעות, ובסיום הבדיקות ואישור הטופס והמסמכים הנדרשים מקבלים תעודת פתיחת תיק מרשם החברות היושב במשרד המשפטים. בשלב זה עליכם לקבוע את בעלי המניות בחברה ואחוז האחזקה שלהם בחברה. יש להחליט על דירקטורים, כאשר דירקטור לא חייב להיות אחד מבעלי המניות, ובעלי מניות לא חייב לשמש כדירקטור בחברה. מסמכי החברה חייבים לכלול גם תקנון חוקי, ויש להוסיף הצהרות של בעלי המניות והדירקטורים, כמובן בצירוף חתימה על ידי עורך דין, ואין לשכוח לצרף לטופס אישור על תשלום אגרת רישום.

חותמה לחברה – לאחר קבלת תעודת התאגדות ומספר חברה עליכם לרכוש חותמת לחברה בע"מ, החותמת חייבת לכלול את שם החברה בעברית, מספר חברה, ובהתאם לצורך ניתן להוסיף את שם החברה גם באנגלית.

פתיחת חשבון בנק עסקי – בשלב הבא עליכם לבחור בנק ולפתוח חשבון עסקי עבור החברה בע"מ. חשוב לציין כי פתיחת חשבון בנק לחברה בע"מ מחייבת רישום אצל רשם החברות, תקנון, תעודת התאגדות חתומה ומספר חברה (ח.פ). יש למלא טפסים שונים בבנק כדי לפתוח את החשבון לחברה, ולכל בנק יש טפסים משלו ודרישות מעט שונות לעורך הדין המייצג אתכם. חשוב לציין כי פתיחת חשבון בנק לחברה בע"מ מחייבת חתימה של עורך דין, ויש להוסיף חותמת של החברה על המסמכים השונים.

 

פתיחת תיק ברשויות המס – בשלב האחרון של פתיחת חברה בע"מ יש לפתוח תיק במשרדי מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. הליך פתיחת התיקים ברשויות המס אינו מסובך אך עדיף להיעזר בשירות מקצועי של רואה חשבון מוסמך כדי להימנע מטעויות וכדי לחסוך זמן.

עם נעזרים באנשי מקצוע כמו רואי חשבון ניתן לסיים את פתיחת התיקים ברשויות המס תוך פחות מ-48 שעות וכך אין צורך להתמודד עם בירוקרטיה וניתן להתמקד בנושאי הליבה הקשורים להקמת החברה בע"מ, כולל רכישת ציוד, בחירת תוכנה להנהלת חשבונות המתאימה לחברות בע"מ (הנהלת חשבונות דו צדדית), שיפוצים בעסק או במשרד ועוד. תוכנת הנהלת חשבונות לחברה בע"מ חייבת להיות מוכרת על ידי רשויות המס וחשוב לבדוק אילו מסמכים וכלים היא מציעה.

נכתב ע"י:

יורם שיפר –  רו"ח, מבעלי משרד רו"ח זיו, שיפר ושות',
יזם אינטרנט בלתי נלאה, מפתח המערכת UCAN2
ועוד כמה וכמה מערכות אחרות שנועדו לעזור לבעלי עסקים לעוף אל עבר הזריחה.
הוא גם מנגן על חצוצרה, מופיע עם תזמורת כלי הנשיפה כלים שלובים ובסך הכל ממש שמח בחלקו.

לקבלת הסבר ופרטים מיועץ מקצועי