הלוואה בין חברות עם קשר משפחתי

להצגת התוכן בפורום הישן לחץ כאן

תגיות: 

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  מנהל הפורום לפני 2 שנים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #3825

    tomerg
    משתתף

    שלום,

    החברה בע"מ שלי נתנה לחברה בע"מ בבעלות גיסי הלוואה בריבית של 6%.

    האם הלוואה זו נחשבת כהלוואה בין צדדים קשורים? האם יש סיבה לציין דבר שכזה בדוחות?

     

    #3828

    מנהל הפורום
    מנהל בפורום

    <span style="color: #000000; font-family: 'Open Sans Hebrew', arial, sans-serif; font-size: 13.2px; text-align: right;">במקרה זה , הגדרת קרוב חלה – להלן ההגדרה בסעיף 88 לפקודת מס הכנסה.</span>

    קרוב" – כל אחד מאלה:

    (1) בן זוג, אח, אחות, הורה, הורה הורה, צאצא וצאצא של בן זוג, ובן זוגו של כל אחד מאלה;

    (2) צאצא של אח או של אחות, ואח או אחות של הורה;

    (3) חבר-בני-אדם שבהחזקת אדם או קרובו, אדם המחזיק בו וחבר-בני-אדם המוחזק בידי אדם המחזיק בו; לענין הגדרה זו, "החזקה" – במישרין או בעקיפין, לבד או יחד עם אחר, ב-25% לפחות באחד או יותר מסוג כלשהו של אמצעי השליטה;

    <span style="color: #000000; font-family: 'Open Sans Hebrew', arial, sans-serif; font-size: 13.2px; text-align: right;">לא ציינת את שיעורי ההחזקה וסכום ההלוואה אולם חשוב לציין עובדה זו בדוחות הכספיים.</span>

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.