"דמי אבטלה" לעצמאיים החל משנת 2017

להצגת התוכן בפורום הישן לחץ כאן

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  מנהל הפורום לפני 3 שנים, 3 חודשים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

Babayof
    משתתף

שלום לכולם,

אני מאמין שהשאלה שאני שואל תעניין הרבה גולשים ותעלה הרבה חיפושים בגוגל כי הנושא לא מובהר מספיק,

כמובן שלא מדובר בדמי אבטלה כפי שמוכר לנו, אלא משיכת 1/3 הכספים הצבורים בקרנות פנסיה.

עד לתאריך 1.1.2015 הייתי שכיר, בתאריך 1.1.2015 הפכתי להיות עצמאי.

בשנת 2015 משכתי את כספי הפיצויים שלי כשכיר מקרנות הפנסיה (סעיף 14) שהופקדו לי על ידי המעסיק בזמנו,

את שאר הכספים השארתי בקופות הפנסיה והמשכתי להפקיד לקופות הנ"ל כעצמאי החל משנת 2015.

כידוע אני מפקיד שנתיים רצוף לקרנות הפנסיה שמחולק ל2 קופות : ביטוח מנהלים + קרן פנסיה מקיפה.

הפקדה לכל קופה כ1000 ש"ח – סה"כ 2000 ש"ח בחודש הפקדות.

הצטבר לי סה"כ ב2 הקופות נכון להיום כ80.000 ש"ח

כידוע יצא חוק חובה להפקיד לפנסיה החל משנת 2017, ושאלתי כי כזאת :

א. במידה ואני סוגר את העסק בתחילת 2018 האם אני יכול למשוך כ1/3 מסכום ה80.000 ש"ח פטורים ממס (למרות שכבר משכתי בעבר פיצויים כשכיר) ?

ב. או האם הסכום חל רק על ההפקדות שלי כעצמאי החל משנת 2015 ? ושאר הסכום שהופקד כשכיר לא נחשב.

תודה מראש

מנהל הפורום
    מנהל בפורום

אכן סוגיה מעניינת אולם הפורום הזה אינו עוסק בסוגיות מהסוג הזה.

בכל מקרה , כדי לענות על שאלה כזו יש לקבל נתונים נוספים במסגרת "יעוץ מס לפרישה" שכן יעוץ כזה נוגע בתיקון 190 לפקודת מס הכנסה.

כדי לייעץ בתחום זה יש לקבל תמונה רחבה של אישורים, נתונים והעדפות ולא זה המקום.

שווה לקבל יעוץ פרטני בנושא.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.