תכנון מס מה הוא אומר?

כל סוף שנה הוא גם התחלה של שנה חדשה, וכל נקודת זמן כזו דורשת מבעלי עסקים היערכות מחודשת,
בחינה קפדנית והתאמה פיננסית לשנה החדשה, בהתאם למה שקרה בשנה החולפת

תכנון מס לשנת 2018

שנת המס 2017 נושקת לסוף, ובכדי לסיים אותה ברגל ימין כדאי לבדוק אם נערכתם כראוי ובאילו צעדים כדאי לנקוט בכדי להפיק את המיטב ממנה וכמובן להיערך בצורה הטובה ביותר לשנת המס הבאה.

נתחיל בדברים שחשוב לדעת:
חוק ההסדרים משפיע על שיעור מס החברות, שצפוי לעמוד על 23%, ועל מס היחידים, שצפוי להשתנות בהתאם למדרגות המס השונות:
10% עד 74,640 ש"ח
14% עד 107,040 ש"ח
20% עד 171,840
31% עד 231,800
35% עד 496,920 ש"ח ו-47% הוא שיעור המס הגבוה.
בנוסף לכך, יחידים אשר שכרם השנתי יעלה על 640,000 ש"ח, יהיו חייבים במס נוסף של 3% על החלק היחסי העולה על סכום זה.

איך יש להיערך לסוף שנת המס?

ישנם מספר תחומים שעלינו לפעול בהם.

  • ניהול תקציב
  • הכרת ההוצאות הקבועות
  • ניהול מלאי
  • דו"חות גבייה
  • שיעור הרווחיות
  • לקוחות מהותיים
  • ניתוח מבנה האשראי של החברה

יש לציין כי אלו פרטים שכל מנהל עסק צריך לדעת אותם בין קשר למצב העסק.

קופה:

יש לספור קופה ב-31.12 ולהכין דו"ח עם רשימת המזומנים והצ'קים. יש לכלול את מס' הצ'ק, בנק, מועד פירעון וסכום הצ'ק.

מלאי:

יש לספור את המלאי הקיים ב-31.12. אם הספירה נעשתה במועד אחר יש להתאימה ל-31 בדצמבר. יש לחתום בתחתית הדף על המלאי הקיים.

רכב:

ללא תלות בכמות הנסיעות, הוצאות הרכב מוכרות בשיעור של 45%. בכדי שההוצאות יוכרו במס יש לבדוק את שווי השימוש של כל רכב כשעצמאיים יחשבו את שווי השימוש בעת הכנת הדו"ח השנתי.

דיווח מע"מ דו חודשי:

אם מחזור עסקאותיך הוא מעל 1.5 מיליון ₪ תהיה חייב ב-2018 להגיש דו"ח מע"מ דו חודשי.

עוסק פטור:

ב-2017 עוסק פטור הוא עוסק שמחזור עסקאותיו לא עולה על 98,707 ₪ בשנה.

קופת גמל לקצבה:

לעצמאיים מומלץ להפקיד עד ל-33,408 ₪ או 16% מהכנסתם החייבת במס (הנמוך מביניהם) בשנה.

קרנות השתלמות:

לעצמאיים מומלץ להפקיד עד 4.5% מההכנסה החייבת במס, סכום ההפקדה המקסימלי הוא 11,170 ₪.

בעלי שליטה: תקרת השכר היא 24,183 ₪ כשתקרת ההפקדה היא 10% מתוכם 2.5% עובד ו-7.5% מעסיק.

הפקדות לאובדן כושר עבודה:

הפקדה לביטוח אובד כושר עבודה ע"י עצמאיים יכולה להגיע עד שיעור 3.5% מההכנסה החייבת (עד פי 4 מהשכר הממוצע במשק).

 מתנות:

ניתן לנכות מס ממתנות בתנאי שסכום הניכוי לא יעלה על 210 ₪. יש לצרף את הקבלה, פרטי מקבל המתנה והסיבה למתנה. אם ניתנה המתנה בחו"ל, סכום הניכוי לא יעלה על 15$.

שינוי סוג ההתאגדות:

יש לבחון מחדש עם סיום השנה את אופן ההתאגדות. האם כדאי להפוך מעצמאי לחברה בע"מ או מעוסק פטור לעוסק מורשה?

אז לסיכום, מה היה לנו כאן?
עסק/חברה, שנת מס שנגמרת ואחת שמתחילה, רשימה של נושאים שכדאי לשים לב אליהם באופן מיוחד וכמובן אותנו, על כל מקרה שלא יהיה.

ממליצים עלינו ב facebook

החיים שלי השתנו מהרגע שעברתי לעבוד עם זיו שיפר ושות. גילוי נאות-לא מכיר שם אף אחד.. פשוט, יש חיים לפני זה ויש חיים אחרי זה. תודה להם.

Moti Dichne

בתחילת הדרך פחדתי, כי התרגלתי לראיית חשבון רגילה. אחרי שאני ועבד עם המערכת כבר למעלה מחצי שנה, הבנתי שמאוד קל פשוט לעבודה איתה. אבל הכי חשוב, השירות לקוחות שאני מקבל כל פעם שאני צריך מענה...

Edvard Sh

הנני ממליץ מאד על שימוש בחברה זו בעיקר בזכות האנשים שעובדים שם ובעיקר בזכות יעל שתומכת בי לאורך כל הדרך בסבלנות ונאמנות ואהבה ממליץ מאד

אוםיה- מוטי רשף

טוב, לאחר שנתיים שאני מנוי בUCAN2, הגיע הזמן לכתוב תודה. אני הנדסאי מחשבים, משלים את התואר בימים אלו לניהול ומדעי המחשב באו"פ, בודק נגישות לאתרי אינטרנט לעיוורים ובקרוב גם ינהל אתר אינטרנט משלי יחד עם חבר טוב. אני בחור עיוור נכה וכבד שמיעה, בשנת 2016 החלטתי שהכיוון שלי הוא להיות עצמאי, מי שמכיר את הדברים מקרוב, יודע שההתעסקות עם מס הכנסה, ביטוח לאומי, רואה חשבון ועוד לא פשוטה אם לא בוחרים במשרד טוב. לשמחתי בחיפושים באינטרנט הגעתי ל-UCAN2, מההתחלה, קיבלתי מענה מהיר בדוא"ל על כל שאלה ואפילו הכי ברורה שיש וכמובן שהחלטתי לנסות ופתחתי את התיקים ברשויות בעזרתם של הצוות הנאמן של UCAN2 בהתחלה היו לא מעט קשיים, מה לעשות, איך לעשות נכון את הדברים, אך לא היססתי וכל שאלה שאלתי את צוות UCAN2 וקיבלתי תשובה חד משמעית איך לעשות נכון את הדברים. אני לא רוצה להזכיר שמות, כי כל אחד ואחת מאנשי צוות UCAN2 עושים הכל כדי לתת שירות מהיר ויעיל ולא פחות חשוב, עושים את זה מכל הלב. בנוסף, השנה הצטרפתי גם להפקת חשבוניות דרך invoice4u, גם כאן אני מקבל שירות מהיר ויעל בצ'אט, ודוא"ל והכי חשוב עבורי, יש חיבור אוטומטי למערכת UCAN2 שחיבור זה חוסך זמן יקר. רוצה לאחל לכם שנה טובה, שנה של בריאות, שגשוג והצלחה בכל. תודה על כל מה שאתם עושים למען הלקוחות שלכם ובפרט למעני. חג שמח ושנה טובה! בהערכה, שרון

Sharon Fadida

אני לקוח של Ucan2 כבר חמש שנים בערך... מרוצה עד הגג מהשירות. המערכת נוחה מאוד לעבודה ולתפעול, שומרת אותי בעניינים ומאפשרת לי להיות תמיד עם היד על הדופק. אבל הערך האמיתי בשירות... הוא האנשים! שתמיד נמצאים שם בשבילי, לכל שאלה ולכל בקשה. תודה יעל!! תודה ליאורה!! ברוכות תהיו.

David Ben Haim

אין פשוט פיתרון אחר! כל מי שחשוב לו לעשות הנה"ח בצורה נכונה. מומלץ להחליף ל-ucan2. כולל שירות המסמכים invoice4u

Avi Algaly

תודה על שירות אדיב ומערכת שבנויה כמו שצריך

Guy Margalit

דרך יעילה קלה ונוחה להנהלת חשבונות יחס אישי וחם מנוסים ולבביים כאחד. מומלץ ...

משה רובין

שירות אדיב מקצועי והכי חשוב סבלני ליווי צמוד מפתיחת העסק שכלל עצות משמעותיות ועד תשובות יומיומיות לכל שאלה ופניה. בעיקר תודה ליעל מסניף רו"ח זיו שיפר שזמינה ודואגת בכל רגע נתון. מומלץ בחום !!!

Rafi Mazor Mazrev

אני עסק קטן שעוסק ביבוא ומעסיק 4 עובדים. ניהול החשבונות פשוט מעולה ונוח. במיוחד בזכות התכנה הנוחה לניהול החשבונות, וזמינות השירות האנושי בכול בעיה או אתגר. תודה לכול הצוות ובמיוחד ליעל כץ היועצת המקצועית, ולליאורה ממחלקת שכר.

Shalom Bouknik

מאוד קל לתפעול וצוות זמין ומסייע בכל נושא. ממליץ בחום.

Shlomo Hazan

שרות מעולה יעל אלופה

Boaz Gedalyahu

שירות מעולה סבלני ואדיב!! תמיד יש עם מי לדבר (יעל מדהימה!) יישר כח! ממליץ בחום :)

Yuval Amzaleg

לפני מס' חודשים פניתי לדולי עקב בעיה מול הרשויות. דולי פעלה בצורה יוצאת מן הכלל וטיפלה במקרה במקצועיות הראויה לציון. עבדתי בעבר מול כמה וכמה רואי חשבון שהשרו בעיני בטחון אך ברגע האמת גיליתי כי עבודתם הייתה שטחית ולא מקצועית. שאפו לדולי ול-Ucan2 על העבודה המסורה, הרצינות, האכפתיות והמערכת המקיפה והאינטואיטיבית שיצרתם!!

Eran Moskovitch

יחס חם ודואג. עזרה בכל דבר. אפשר להתיעץ בכל דבר. ואני אומר תודה רבה ליעל על כל העזה לאורך כל הדרך...

Reli Yazdi

איזה הבדל בין להתנהל אצלכם לבין רואה החשבון הקודם שלי. פשוט שמיים וארץ. והכי טוב - יעל, מנהלת החשבונות, שנותנת שירות פשוט נדיר. מאוד-מאוד מרוצה מכם.

Itamar Cohen

שרות מקצועי ואישי, הרבה יותר מהנהלת חשבונות. תודה ענקית לדולי, יעל ולכל צוות UCAN2.

Bechor Jurayev

אני מאד מרוצה מהיחס, המקצועיות, הסבלנות והמענה המהיר בכל שאלה. בעיקר אני רוצה לציין את דולי - מולה אני עובדת. אין עליה.

Shifra Ben-Dov

אחד השירותים היעילים - פעם ראשונה שבאמת יש אפשרות לדעת מה מצב העסק בכל רגע נתון באופן מלא ומכל מקום.... ובמיוחד שהשירות כזה טוב ואישי.. ממליץ בחום לכל בעל עסק - מגדול עד קטן (לנו כחברת בע"מ זה ממש עשה שינוי חיוני בניהול התזרים.

Elad Yanai

מזה שלוש שנים אני לקוח של UCAN2 ומקבל את כל השרותים הנלווים מהמשרד ובכלל זה דוחות שנתיים מהמשרד, כמו כן מפיק חשבוניות באמצעות תוכנת INVOICE4U שמשממשקת למערכת מה שמקל מאוד את העבודה. לחברה צוות מיומן ומאוד מקצועי של רו"ח ומנהלי חשבונות המספקים מענה מדהים בכל צורך והמנהלים עבורי את הקשר רשויות מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי תודות רבות אני חב לדולי וליעל שנותנות שירות בלתי רגיל וזמינות תמיד בכל בעיה ושאלה. ישר-כח והמון הצלחה בשנה האזרחית החדשה 2017, אלירן

אלירן גלאון

מערכת הנהלת חשבונות קלה ונוחה לשימוש ושירות מקצועי !

Yuval Ben-Harim

תוכנה קלה לשימוש עם עזרה ותמיכה מלאה מגברת יעל כץ שזמינה בכל רגע נתון..

Shachar Regev

אני רוצה להמליץ על צוות ucan2. מדובר בצוות מקצועי, ומיומן ביותר. הם מעניקים שירות ויחס אישי עם הרבה איכפתיות והם תמיד זמינים לעזור. נותנים לך יחס של VIP. מומלץ!

Shlomit Gur

הרבה יותר מהנהלת חשבונות. ליווי מקצועי ושירות אישי יוצא מן הכלל ולאורך שנים. תודה ענקית ליורם שיפר המקצוען ולדולי האחת והיחידה!

Eddie Sobari

הגעתי אליכם אחרי 10 שנים שבהם קיבלתי צלקות על הידיים מרואי חשבון שלא אכפת להם מספיק... פגשתי יחס אישי ונעים מצוות מקצועי שזמין לי בכל שאלה. על מנת להבין את המערכת וצורת העבודה, שהייתה לי מעט שונה ממה שהכרתי לפני, יעל עברה איתי על הדברים מספר פעמים, לא עזבה עד שהכול הפך להיות ברור וקל. גם היום (מעל שנה שאני מנוי), אני מקבל שרות VIP וזאת בפחות משליש מחיר ממה שהייתי משלם אצל הקודמים. סוף סוף יש לי עם מי לעבוד ועם מי לדבר שצריך. תודה.

Dorey Gor-Ziv

בחרתי ללכת בדרך חדשה כעצמאי, היו לי הרבה שאלות והייתי צריך עזרה בניהול החשבונות, לשמחתי הרבה הגעתי לucan2 בהמלצתו של חבר יקר ופשוט זכיתי! זכיתי להכיר צוות של אנשים סבלניים, נעימים, חייכניים וקיבלתי הרבה מעבר לציפיות שלי. תודה אישית אני חייב ליעל שפשוט תמיד זמינה, סבלנית ועונה על כל שאלה במקצועיות ובאדיבות. יתרה מכך, השימוש בתוכנה קל להפליא ובכל שאלה אני זוכה למענה מיידי ואיכותי. ממליץ בחום, אין ספק שעשיתי בחירה נכונה. תודה.

Yuval Peleg

אני לקוחה של UCAN2 תקופה ארוכה וממליצה עליהם. חברה מעולה, מקצועית והתוכנה להנהלת חשבונות מבריקה וידידותית

קארין פרי

מעולים. נקודה

Ronit Shorek

הפתרון הטוב ביותר בארץ להנהלת חשבונות מבלי לצאת מהבית. קל, מהיר, נוח, זול, אמין, ברור והכי חשוב - שירות יוצא מן הכלל. ממליץ לכל בעל עסק!!!

יוחאי רוקח

מעולה. כבר מעל שנתיים אני משתמש בשירותים שלהם מעבר לתכנה ידידותית שמקלה על העבודה שירות התמיכה שלהם מאוד זמין ומאוד נעים. ממליץ בחום!

Oren Malberger

הגעתי ל UCAN2 לפני 8 שנים, חיפשתי מערכת הנהלת חשבונות שבה אני שותף להתנהלות העסק בכל זמן נתון ואכן מצאתי זאת ב UCAN2. צוות המשרד מאד ידידותי ומקצועי ונותן מענה לכל שאלה או בקשה. ממליץ בחום!

Daniel Attias

רציתי לספר על החוויה האישית שלי כלקוח ucan2 בשנתיים האחרונות. הגעתי ל ucan2 עם חששות גדולים שכרוכים בניהול חשבונות עצמאי, אבל מהר מאוד התחלתי להכיר את הצוות המדהים, והיחס והשירות שמצידם העלימו את החששות שלי כלא היו. זו הזדמנות מעולה לומר לדולי, ליעל, לבתיה, לצחי, ולשלי- המון תודה על המענה המקיף והנעים שקיבלתי בשנתיים האחרונות על כל סוגיה בה נתקלתי - קטנה כגדולה. UCAN2 הם הוכחה לכך שמה שחשוב באמת הוא לא סוג השירות שניתן, אלא האנשים שעומדים מאחוריו..

Itamar Cohen

הגעתי לucan2 מהמלצה של קולגה עצמאי שהכרתי תוך כדי עבודה אצל לקוח גדול ולא האמנתי שזה כ"כ פשוט. מאז עברו הרבה חשבוניות במערכת , זכיתי לכבוד מול מנהלת חשבונות בשם יעל שתמיד תמיד נמצאת שם לכל שאלה ועזרה. מומלץ , מקצועי, משתפר ומשתכלל כל הזמן. רעיון מבריק !!

Dotan Shoval

שלום לכל החברים והחברות, אני רוצה לשתף אתכם בגילוי שהיה לי לפני שנתיים, עברתי אחרי 10 שנים עם רואי חשבון פרטיים לחברה העובדת עם ממשק אינטרנטי להנהלת חשבונות - UCAN2, היא מנוהלת על ידי צוות הנהלת חשבונות מקסים מקצועי ונעים שזמין סביב לשעון כל הזמן בטלפון או באינטרנט לכל שאלה ועניין, אז לכל מי שמעוניין לקבל שרות של חו"ל בישראל ובעלות מינימאלית , זה המקום .

Itamar Doari

חברה עם שירות מהאיכותיים בארץ

Gali Arbel

לקבלת הסבר ופרטים מיועץ מקצועי